Myolifting

Kasların zaman içinde gevser ve sarkmalar gozlenir, gevseyen kas grubunun elektriksel stimülasyonu ile yaptırılan pasif egzersiz güvenli bir uygulamadır. Yüz kaslarının egzersizleri ile kaslardaki sarkmalar  toparlanır kas yapısı sıkılaştırılır.

Kliniğimizde myolifting uygulaması, mikroplus cihazi ile yapilmaktadir. Bu cihaz da 4 degisik dalga boyu ile tedavi uygulanmaktadir. 01- 2000HRZ arasi degisebilen frekans uygulamaktadir. Uygulama sirasinda degisebilen kasilma ve rahatlama zamani gozlenir. kaslar kuvvetlenir. Odem atilir( goz cevresi dahil). stres ve gerginlik uzerinde iyilestirici etkisi vardir. Atrofiye ugramis yani zayiflamis- kuculmus kaslarin toparlanmasi ve kaslarin elastikiyet ile guclenmesini saglar.

Kaslar asagida belirtilen sekillerde uyarilir:

1)     Kimyasal

2)     Masaj

3)     Elektrik akimi

4)     Isik dalgalari

5)     Isı dalgalari

6)     Islak isi( buhar, buharla isitilmis havlu)

7)     Sinir uyarilmasi

Mikroplus ayni anda bircok etki ile kimyasal, masaj, elektrik akimi ve sinir uyarilmasi ile kaslar uzerinde uyarici ve iyilestirici etki gosterir.

Myolifting uygulaması sonucu ciltte oluşan değişiklikler;

  • Lenfatik drenaj ile şişlik ve ödemin azaltılması
  • Dermis tabakasının biyolojik olarak uyarilmasi sonucu kılcal damar dolaşımı artışı ve hücresel metabolizmanın hızlanması
  • Mimik kaslarının sıkılığının artması sonucu sarkıkların ve kırışıklıkların azalır

Mikroplus cihazi hastalarin vucut, kas yapisi odem ve yag oranlari goz onune alinarak en uygun tedaviyi secme imkani sunar. Ornegin kas yapisi zayif ise, veya yagllanma problemi varsa yada odem sorunu varsa buna gore uygun dalga boyleri ile calisilir.

Agrisiz, lekesiz iz birakmazsizin hemen ise ve sosyal hayata donebileceginiz , ayni zamanda sizdeki iyilesme ve degisikliklerin gozle gorunur oldugunu goreceksiniz. Yuzunuz , boynunuz, kol gevsekliklerinin, dizustu gevsek ve sirttaki sarkikliklarin vucudunuz sekillenmis , gozalti torbalarinizin azalmis oldugunu gozleyeceksiniz.

TOP

newspaper templates - theme rewards