Dermapen

Cildin değerli üst tabakası epidermimse çok ince ve nazik ve çoklu iğneler ile zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden cildi  tedavi etmek üzere kullanılan bir yöntem. Cildin kendini  yenilerken is ve sosyal hayatınızdan uzak durmanıza gerek kalmıyor.

Kullanıldığı alanlar

Cilt sıkılaştırma, kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık skarlarının belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlaklarında kullanılmasının faydaları vardır

Nasıl bir Uygulamadır?

Cilt temizlendikten sonra Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asit veya vitaminli cilt gençleştirilme ürünleri sürülür. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılarak cildin iyileşme hücreleri uyarılıyor. Yaklaşık 30-40 dakika süren bu işlemde cildin sıkılığı için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” üretimi sağlanır, kan dolaşımı artıyor.  İşlemden sonra yatıştırıcı bir petid maskesi uygulanıla bilinir.

3-4 hafta ara ile minimum 4 seans öneriliyor. Hekim tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanan uygulamalar yapılabilir.

Bu uygulama sayesinde:

•         Dermapen ile geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak ısı hasarı yani yanık oluşturmadan, derinin kıymetli üst tabakasını soymadan, tahriş etmeden cilt derinden uyarılır.

•             Cildin üst tabakası hasar görmediği için yaz aylarında da rahatlıkla uygulana bilinir.

•             burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgeleri tedavi edilebilmekte yararlı.

•             İşlem sonrası leke ya da iz oluşma riski yoktur ve tüm cilt tiplerinde uygulanabiliyor.

•             Kabuklanma veya iz kalmadığından ertesi gün is ve sosyal hayata devam edile bilinir.

Kimlere uygulanır?

•             Tüm deri tipleri için uygundur

•             Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda uygulanır.

•             Derinin en ince olduğu ve diğer uygulamaların yapılamadığı boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir

 

TOP

newspaper templates - theme rewards