Dermamotor

Cildin değerli ve sürekli kendini yenileyen üst tabakası epidermise çok ince ve nazik ve çoklu iğneler ile zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden cildi  tedavi etmek üzere kullanılan bir yöntemdir.  İşlem sonrasi ciltte gözle görünür bir kızarıklık, orluk, soyulma ve şişlik görülmediğinden iş ve sosyal hayatınızdan uzak durmaniza gerek kalmıyor.

Kullanıldığı alanlar

Cilt sıkılaştırma, kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık skarlarının belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlaklarında faydaları vardır.

Nasıl bir uygulamadır?

Cilt  temizlendikten sonra Dermapen( dermamotor) uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid veya vitaminli cilt gençleştirilme ürünleri sürülür. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılarak cildin iyileşme hucreleri uyarilir. Yaklaşık 30-40 dakika süren bu işlemde cildin sıkılığı icin vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” uretimi sağlanır, kan dolaşımı artar.  İşlemden sonra yatıştırıcı bir petid maskesi uygulanılabilinir.

3-4 hafta ara ile minimum 4 seans öneriliyor. Hekim tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanan uygulamalar yapılabilir.

Bu uygulama sayesinde:

•         Dermapen(dermamotor) ile geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak ısı hasarı yani yanık oluşturmadan, derinin kıymetli üst tabakasını soymadan, tahriş etmeden cilt derinden uyarılir.

•             Cildin üst tabakası hasar görmediği için yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabilinir.

•             burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgeleri tedavi edilebilmekte yararli.

•             İşlem sonrası leke ya da iz oluşma riski yoktur ve tüm cilt tiplerinde uygulanabiliyor.

•             Kabuklanma veya iz kalmadigindan ertesi gun is ve sosyal hayata devam edilebilinir.

Kimlere uygulanır?

•             Tüm deri tipleri için uygundur

•             Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda uygulanir.

•             Derinin en ince olduğu ve diger uygulamalarin yapilamadigi boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir

TOP

newspaper templates - theme rewards