Cilt Kırışıklık Tedavisi

İnsan cildi bariyer görevi görür, infeksiyonlara ve bircok zararli dis etkene karşı koruyucu bir görevi vardır. İnsan deri tabakasinda su, protein, lipid9yag hucereleri), mineraller bulunur. Tüm hayatimiz boyunca cildimiz surekli kendini yeniler, bu yenilemeye rağmen bizim ona nasıl baktığımıza göre daha iyi veya daha kötü görünür. Ortalama 27 gunde kendini yeniler.

Kırışıklıklar genetik veya yasam tarzimizin sonucu herhangi bir yas doneminde oldugu gibi yaşın ilerlemesi ile de ortaya cikar. Bir cildin kirisik gorunme sebebi cildin orta katmanı olan dermiste kollagen liflerinin sentezinin azalması ve kalitesinin bozulmasidir. İncelen, nemini kaybeden cilt yapısı mimik kaslarının hareketleriyle de kırışık gorunur.

Ne yazık ki yaşlılık belirtilerinden kaçış yok . Çocuklukta ve ilk gençlikte dikkatimizi çekmeyen çizgiler, kırışıklıklar belli bir yaştan sonra duzgun de bakim yapilmadigi takdirde saysisi artarak daha yasli gorunmemize sebep oluyor vede  sinirimizi bozuyor.

Kirisikliklarin ortaya cikmasi ve artmasinda yasin ilerlemesi tek sorumlu degildir, 30 lu yaslarda olupta 40 li yaslarda cidid ve uyugun bakim yaptiranalra gore cildi daha kirisik, yipranmis gorunen kisilerde mevcuttur.

TOP

newspaper templates - theme rewards